Mutasd mindet!

Makói babafák

A 2000-es év óta városunk közterületein a babafaprogram keretében évente elültetésre kerül annyi díszfa, amennyi gyermek születik az adott évben. A program célja, hogy a kisgyermekes szülők és az újonnan született gyermekek kötődését a városhoz erősítse. Az első babafák tulajdonosai már nagykorúak. A fákról való gondoskodás, az időről-időre történő látogatás, fejlődésük nyomon követése lehetőséget teremt a környezetért való felelősség és a városunkhoz való kötődés kialakulására. A programnak köszönhetően játszóterek fásítása, újabb építésű utcákban fasorok telepítése valósulhatott meg. A veszélyessé váló idős fák cseréje is ennek a programnak köszönhetően történik településünkön. 2000 óta több mint 3500 facsemete került telepítésre. Ezek a fásszárú növények nagyban hozzájárulnak városunk arculatának megújulásához, a korszerű növényalkalmazás népszerűsítéséhez. A levegő tisztasága és az élhető természeti környezet kialakítása miatt is fontos ez a fásítási program.